понеділок, 23 лютого 2015 р.

Dosbox – просте використання

 DOSBox — емулятор програмного забезпечення, що емулює IBM PC-сумісний комп'ютер під управлінням старої операційної системи MS-DOS. Це дає можливість запускати старі програми та ігри для DOS на сучасних комп'ютерах.

 Часто при емуляції, а особливо консольних емуляторів, типу Qemu. Gxemul не зрозуміло як діяти, запустив, і чорний екран, десять раз вводити кожного разу одну і туж прогу, це ахтунг.
В даному прикладу, ми розглянемо Dosbox.

 Ми його завантажили і встановили з адресу http://www.dosbox.com/download.php?main=1
 Вибираємо під свою ОС, в темі ми будемо розглядати версію для Windows, буде можливість перевіру і для FreeBSD, NetBSD.

 Як і написано вище, використовується для запуску програм для колись ОС MS-DOS, в теперішніх ОС часто викидає помилку про використання 16 бітного коду. Тому тут допоможе саме емулятор DOS. Також для повноцінного курсу команд MS-DOS, якщо в когось збереглись старі книги з темою про ОС Windows 98 та сеанс MS-DOS.
 Використання емулятора проста, як сам DOS.
Запускаємо програму, бачимо чорний екран, нам потрібно монтувати так званий диск С, автоматично ми знаходимось на диску Z:\. Але для цього нам потрібно створити папку і закинути туди файли MS-DOS, це “ігрушки для старушки”, програми хоч тойже Turbo Pascal 7.0, Nasm MS-DOS, Turbo C …
Так ми створили папку на диску E:\dbox, запустили програму і пишемо в консолі, для монтування диску С:

mount C E:\dbox

Для переходу в диск С пишем

C: і ми вже на диску С. Командою dir ми бачимо список наших файлів. Які ми кинули в папку.

Щоб не писати кожного разу в програмі, то є для цього файл dosbox.conf, в Windows це файл в папці C:\Program Files\DOSBox-0.74\DOSBox 0.74 Options.bat
в області [autoexec] пишемо, щоб не писати кожного разу при запуску програми Dosbox:

mount C E:\dbox\


Dosbox використовую для запуску старих програм і для їх коректної роботи, для прикладу Nasm асемблер:


Turbo C:


гра Танк “Абрамс”:



 Що варто сказати, версія Windows підтримує мережу, точніше емулює модем, тому warcraft можна і по мережі грати. Підтримуються як відео емуляція VGA, VESA, EGA, емуляція звуку . Самих файлів MS-DOS немає, все написано так що емулює dosbox і приривання bios, процесор РС, середовище DOS, саме це пояснюється його кросплатформеністю на інші платформи.

 Більше про налаштування і особливості програми можна дізнатись в документації, тому коли її читаємо не симулюємо, а емулюємо. Удачі в емуляції і використанні 

Немає коментарів:

Дописати коментар