вівторок, 5 травня 2015 р.

Вибір принтера лазерного, для друку

Часто в інтернеті доводиться чути це питання, але не всі спеціалісти в всіх галузях, мої поради будуть грунтуватись на семирічному досвіді роботи з принтерами та БФП (МФУ).
Якщо ви захотіли принтер, зразу скажу, якщо ви не будете друкувати кольоровим кольором, то струйний принтер вам не потрібний, не тратьте час на чорнила, прочитску сопел, а коли засохла друкуюча головка то і на промивку. Ось фраза знайомого який купив лазерний принтер після покупки трьох струйних принтерів “ Це так зручно, пів року не друкував, прийшов, вмикнув і надрукував текст без проблем “, от подумайте, що було б за пів року з струйним принтером. Звісно він би вам згодився, якщо вам потрібно кольоровий друк.
Підведемо підсумки по струйним принтерам:
1. Купити папір для фото і принтер уже може друкувати до половини фотографії і викинути помилку, один листок це вже збитки.
2. Головки засохли і все прочистка сопел і так дальше.
3. Якість чорнил і паперу залежить і передача кольору, от наприклад всі чули, роздрукували фотки а вони через три місяці пожовтіли.

По лазерним принтерам підемо по таким виробникам одночасно як HP і Canon, Samsung і Xerox, в них принетра схожі, навіть картриджі сумісні і деталі, тому плюси і мінуси вони мають однакові.

HP і Canon
Мінуси:
- в нових БФП є проблема з сканерами, все зв'язано з тим що на старих моделях, кришка із сканером не піднімалась, та не був рушій для сканування на пластиковому корпусі приклеєний, а на шлейфові. Тому в нових і шестерні гнуться, труться і зламається тримач і виходять за межі рамки де рухається. Я наприклад взяв би принтер окремо, а сканер окремо.
В старих моделях все трималось на металевому стержні і гнучка стрічка для позиціювання була:




- картридж його поганий, особливо виробники обнагліли так, що стартовий картридж після першої заправки уже світло дркує, а раніше витримував чотири заправки. За цього весь інтернет шумить такими дискусіями “НР принтер світло друкує”, але майстри з досвідом цю проблему вирішують.

Плюси:
- деталей в продажі  вдосталь, якщо виникне у вас поломка
- чіп роботу не блокує, але є ще недоказані дані, що краще його міняти, або прошивати, в інтернеті описано про калібровку чіпів. Особливо це доказано в кольорових лазерних принтерах. Де відключені чіпи, то може бути світлий друк.

Загально, раз на 3 — 4 заправки доведеться робити відновлення картриджа.

Samsung і Xerox
Для мене там більше мінусів чим плюсів.
- принтер блокує роботу, купив, через 1500 сторінок купуй прошивку, прошивай чіп чи Smart Card, або міняй їх.
- прошивка може злетіти, і червона лампочка світиться ( показує помилку) і нічого не надрукуєш
- з часом стає довгий розігрів принтера, там така довбана конструкція, Самсунг і ксерокси не каються і той косяк не хочуть видаляти уже 10 років. Там тефлоновий вал і датчик зверху ( в НР і Canon в середині), тому він забивається тонером і довше гріється, хоча зразу цього не за мітиш, це буде десь на перший рік роботи і все залежить від друку.
- лезо дозування в них забивається все частіше і частіше, а це повний картридж тонера і світлий друк. Чим далі, тим більше тонера залишається і менше друкуєш.  Доходило на моєму досвіді так шо раз на неділю приносили повний картридж і заправте його бо на новий немає грошей. Якщо будуть писати шо то херня, вже такого немає, то заслані козачки, їх ціль що б ви купил принтер ,а потім купили прошивку, бажано в нього, деякі так і мені писали "Самсунг і ксерокси це мій хліб" і їм по фіг шо людину обманули.
- в нових картриджах малий діаметр фотоциліндра і вони швидше виходять з ладу.

Плюсів я не бачу. Таких марок навіть ворогам не раджу. Навіть якщо замінете деталі не факт що проблема зникне, через неділю появиться.

Далі опишу принтера для яких заправки на тонер дорогі ( в зв'язку з коливанням цінами, цифри описувати не буду ), але вони того варті. Для прикладу в мене Konica Minolta 1350W, в ті часи банка тонера коштувала в середньому 80 грн., в сервісі у нас була з роботою 150 грн. З прошивкою чіпа на 6000 листків ( Я прошиваю 1-wire чіпи DSQ8, DS2432, DS2431 ), все було видруковано, а значить точно 6000 листків було використано, бо прийшли коли вже викидав повідомлення про те що мало тонера і друкував повільно. За цей час в НР і Canon подібних принтерах вже було б три заправки і відновлення. А тут ще і фотоциліндр більшого діаметру, а чим більше діаметр тим менше робить оборотів і відновлення тоді робиться менше.

OKI
Плюси:
- Принтера для доброго друку, їх нові принтера і для цього йдуть для середніх офісів.
- Заправити картридж дуже легко

Мінуса:
- Мало деталей в продажі, навіть заміна фотоциліндра може бути проблемою
- Чіпи які дорогі
- Зкидання драму, такий запобіжник ,а коштує бля дорого.
Brother
Непогані, чіпів в них немає, але є флажки для рівня тонеру, процент відношення стану фотоциліндра. Картридж можна заправити самому. В нових принтерах вже є правда чіпи.

Я тут напишу виробників, тільки не купіть їх, річ в тому, що ті ж DELL, Pantum це тіж клони Samsung і Xerox, мінуса яких ви знаєте.

Далі можна писати про того ж виробника OKI, який випускає їх під маркою MB Office, який клонує у Xerox, Gestetner.
Про вибір принтера і їх плюси і мінуси можна писати і писати, наприклад якщо глянути кількість принтерів виробників, то найбільше випускають НР, Canon, Samsung, вони роблять ці принтера з різними конфігураціями пам'яті, кількість друку сторінок за хвилину та іншим характеристикам. Тому, якщо є питання, то можете задати його як приватно, так і в блогові.
Деякі бренди виробників принтерів:


А загально скажу, чим дальше, тим різні роблять принтера, аби викидати більше грошей!
Вдалого вам друку!


Немає коментарів:

Дописати коментар